Nasza firma

Powrót

Od momentu powstania firmy w roku 2009 staramy się tworzyć takie rozwiązania biznesowe i technologiczne, aby zaspokajać potrzeby klientów w zakresie wysokiej jakości usług zarządzania procesami budowy i serwisu technicznego stacji paliw.


Podstawowy zakres działalności naszej firmy to szeroko pojęte wykonawstwo robót budowlano-instalacyjnych i opieka serwisowa stacji paliw wraz z przyległą infrastrukturą.

W swoim działaniu wspieramy się kadrą inżynierską z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży petrochemicznej oraz wysoko wykwalifikowanymi pracownikami technicznymi z łatwością poruszającymi się w tematyce serwisu dystrybutorów paliw i LPG, systemów pomiarowych oraz funkcjonowania myjni samochodowych.

Naszym priorytetem jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na każdym etapie prac a także pełna świadomość wysokich wymagań i podwyższonego ryzyka związanego z miejscem wykonywania naszej działalności.

Od samego początku pracujemy dla bardzo wymagających klientów, którymi są międzynarodowe koncerny z branży paliwowej (między innymi PKN Orlen, BP , Shell, Statoil) oraz na rzecz wielu klientów indywidualnych. Ta wieloletnia współpraca potwierdza nasz profesjonalizm i jest najlepszą z możliwych pozytywną weryfikacją naszych działań

 

Nasi najważniejsi usługobiorcy:

 

 

 

Kluczowi partnerzy

 

 

 

Nasz System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy spełnia wymagania normy PN–N 18001:2004. Posiadamy Certyfikat wydany przez Germanischer Lloyd – autoryzowanego audytora zatwierdzonego przez Polski System Akredytacji. Zobacz certyfikat.Poniżej przykładowe realizacje, które wykonaliśmy dla naszych Klientów:


 

2010 - instalacja zasilania w paliwo fabrycznej linii produkcyjnej dla Husqvarna Poland w Mielcu.
Instalacje paliwowe i LPG dla stacji autostradowych BP Reszka i BP Orzeł w Żarskiej Wsi.


2011 - instalacja paliwowa dla stacji paliw w CSSMW w Ustce,Instalacja paliwowa dla stacji zakładowej spedycji FM Logistic w Olszowej.Instalacja paliwowa i myjnia automatyczna dla stacji BP Wieża i BP Węzeł w Gliwicach.Przebudowa instalacji technologicznych na stacji BP Rozbark, Instalacja paliwowa i myjnia automatyczna dla stacji BP Galeria w Płocku.


2012 - dostawa i montaż 56 myjni automatycznych Soft Care i Soft Care2PRO Touchless dla BP Polska.
Instalacja paliwowa dla stacji BP Marymont w Warszawie. Instalacja paliwowa dla stacji Shell w Siewierzu Instalacja paliwowa i LPG dla stacji Statoil w Gliwicach
 
 
 

 2013 - modernizacja instalacji LPG na stacjach BP w Łasku i Łodzi Montaż myjni ręcznej 2 stanowiskowej Hobby Wash przy supermarkecie Intermarche w Chojnowie. Dostawa i montaż 15 maszyn SoftCare2Pro Touchless, oraz 19 Soft Care2PRO Classic dla stacji BP Polska. Montaż myjni ręcznych Washtec dla indywidualnych klientów w Oleśnicy i Leżajsku. Montaż maszyny myjącej Soft Care 2Pro dla Biura Ochrony Rządu w Warszawie. Wykonanie instalacji paliwowej i AdBlue na remontowanej stacji samoobsługowej sieci AS 24 w Torzymiu województwo lubuskie.

 

2014 – wybrane realizacje: MOP BP „Polesie” – instalacja paliwowa, LPG, AdBlue. MOP BP „Parma” – wykonanie instalacji paliwowej, LPG i AdBlue. Wykonanie instalacji paliwowej oraz AdBlue dla sieci samoobsługowych stacji francuskiego koncernu AS24 w Koninie - Janowicach. Wykonanie instalacji paliwowej i LPG na nowobudowanych stacjach koncernu BP w lokalizacjach: Gdańsk, Łódź i Kraków. Instalacja paliwowa oraz LPG w prestiżowym kompleksie stacyjno-hotelowym w Krasocinie w województwie świętokrzyskim na rzecz prywatnego inwestora. Wykonanie instalacji monitoringu szczelności zbiorników na wodę amoniakalną w Elektrowni Rybnik. Oprócz tego kilkanaście montaży myjni WashTec dla stacji koncernowych i firm prywatnych oraz  serwis systemów pomiarowych DeziData dla firm  Samat i Nijman Zeetank wykonujących usługi transportowe na rzecz firmy Statoil.

 

 
 
 
2015 – Na początku roku zostaliśmy oficjalnym partnerem w Polsce czołowego producenta odmierzaczy do paliw – firmy Tokheim. Poszerzyło to naszą ofertę dla  inwestorów i właścicieli stacji paliw.
Wybrane realizacje:
Budowa instalacji paliwowej oraz LPG na  BP Rzeszów, BP Ruda Śląska, BP Chorzów, wymiana instalacji paliwowej na BP Andaluzja, Shell Dzierżoniów, Shell Krapkowice, Shell Kraków, Shell Kwidzyn, Shell Chorzów, Shell Zgorzelec. Dostosowanie odmierzaczy LPG na 40 stacjach koncernu Shell. Czwarty kwartał 2015 r. – modernizacja techniczna 10 stacji paliw dla koncernu Shell.
Dostawa i montaż myjni dla Porsche Polska, dostawa i montaż myjni dla koncernu BP. Ważnym punktem naszych tegorocznych dokonań jest też rozpoczęcie dostaw środków chemicznych dla myjni - również dla koncernu BP Europe.
W tym roku sprzedaliśmy  także kilka systemów pomiarowych do cystern firmy DeziData TVE - Dipcheck2. Zostały zainstalowane w cysternach produkcji BURG/LAG.  Kupujący  to firma transportowa LPG Polonia, a zakup dokonany był na potrzeby współpracy z koncernem Lukoil. 
 
 
 
 
2016 – Budowa instalacji paliwowej i LPG dla BP: BP „Zamek” Będzin, BP „Grosik” Częstochowa, BP "Kuźnia" Rybnik, BP "Cielmice" Tychy, BP "Promenada" Jaworzno.
 
Dalszy ciąg współpracy w zakresie utrzymania i serwisu stacji paliw dla Shell Polska oraz BP Europa w reżimie 24h na dobę.
 
Kontynuacja współpracy z koncernem BP z zakresie obsługi technicznej myjni automatycznych na stacjach paliw.
 
Instalacja nowych urządzeń w wybranych lokalizacjach koncernu.
 
Rozpoczęcie współpracy z Jeronimo Martins Polska SA w zakresie serwisu i dostaw myjni dla pojazdów ciężarowych  w centrach logistycznych klienta.
 
Montaż dla firmy Samat systemów pomiarowych DeziData w nowych cysternach oraz doposażenie funkcjonujących już pojazdów. Celem akcji jest spełnienie nowych standardów koncernu Circle K (Statoil) dla obsługującej go floty. 
 
 
 
2017 - Kontynuacja współpracy z koncernami BP oraz Shell w zakresie utrzymania w ruchu stacji paliw oraz urządzeń myjących. PKN Orlen - podpisanie umowy serwisowej z koncernem w zakresie utrzymania w ruchu myjni samochodowych (automatycznych i ręcznych) funkcjonujących na stacjach paliw. Opieka nad urządzeniami w systemie 24/7. Kingspan – skuteczne wdrożenie planowych zmian mających na celu uporządkowanie i optymalizację działań serwisowych gwarancyjnych i pogwarancyjnych.

Jak co roku zainstalowaliśmy kilkanaście myjni samochodowych. Myjnie automatyczne Washtec dla samochodów osobowych oraz ciężarowych zostały z powodzeniem oddane do użytkowania w całej Polsce. Zakres naszych prac to zainstalowanie, uruchomienie, testy, przeszkolenie obsługi i obsługa techniczna urządzeń w okresie gwarancji oraz po jej zakończeniu.
 
W tym roku przeszliśmy pozytywną akredytację jako serwis i firma montażowa w Grupie Lotos.
 
Budowa instalacji paliwowej i LPG na nowych stacjach BP w Rzeszowie i Dąbrowie Górniczej. Modernizacje technologii paliwowej na stacjach BP w Żorach i Niepołomicach. Wymiana pomp LPG na ponad 50 stacjach koncernu BP. Wymiana elementów systemu szczelności na ponad 100 stacjach BP.
 Shell Polska – modernizacje studzienek nazbiornikowych i pod-dystrybutorowych unikatową metodą z użyciem produktów "Loctite".

 

 

 

2018 - Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy statuetkę laureata w dziedzinie Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy za rok 2017. Dziękujemy koncernowi BP za docenienie naszych starań!

W roku 2018 kontynuowaliśmy wieloletnią współpracę w dziedzinie utrzymania stacji paliw dla koncernów BP Europa oraz Shell, opiekę nad myjniami dla koncernów Orlen i BP Europa. 


Zainstalowaliśmy kilkadziesiąt nowych myjni.

Wykonaliśmy kilkanaście instalacji paliwowych w nowych obiektach jak również modernizacje istniejących stacji paliw.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że w tym roku rozpoczęliśmy współpracę z Grupą Lotos w dziedzinie modernizacji instalacji paliwowei i LPG na obiektach koncernu.

Petrobit Sp. z o.o., ul. Pukowca 15, 40-847 Katowice

tel. +48 32 205 95 50 | fax. +48 32 205 95 54

Licznik odwiedzin : 32142